Nabożeństwo otwarcia Centrum Edukacji DANIEL

Świętowanie Otwarcia Centrum Edukacji DANIEL na Ursynowie

Mnóstwo radości, dużo modlitwy i łez wzruszenia – taka atmosfera towarzyszyła Uroczystemu Nabożeństwu Otwierającemu Centrum Edukacji DANIEL na warszawskim Ursynowie. W niedzielę 17 kwietnia br. spełniło się marzenie Jacka Weigla, Prezesa Fundacji „Edukacja z Wartościami” o stworzeniu placówki z wartościami chrześcijańskimi od żłobka, przez przedszkole i szkołę.

W marcu zeszłego roku Weigl otrzymał informację o budynku przy ulicy Nowoursynowskiej 154A. Potem wszystko potoczyło się bardzo szybko. Dzięki wsparciu wielu Dobroczyńców Fundacja kupiła budynek 9 czerwca 2015 roku. Wiele osób zaangażowało się w dostosowanie budynku do potrzeb edukacyjnych dzieci.

– Można powiedzieć, że proces zakupu budynku był wyjątkową i krótką historią pełną cudów! Dzięki wielu firmom i darczyńcom indywidualnym udało się stworzyć to unikatowe miejsce edukacji chrześcijańskiej. Nabrało ono sensu i koloru, kiedy dzieci wypełniły je swoją radością! – tak o początkach Centrum Edukacji DANIEL opowiadał uczestnikom konferansjer Michał Nikodem, Przyjaciel Fundacji „Edukacja z Wartościami”.

W uroczystości wzięło udział ponad 240 osób: dzieci z DANIELA, ich Rodzice i Dziadkowie, Nauczyciele i Wychowawcy, Dobroczyńcy Fundacji „Edukacja z Wartościami”, edukatorzy, przyjaciele, księża i pastorzy oraz członkowie Wspólnoty Chefsiba.

Liturgię Słowa rozpoczął ksiądz Adam Zelga, proboszcz Parafii bł. Edmunda Bojanowskiego, w zastępstwie księdza biskupa Rafała Markowskiego. Modlitwę uwielbienia Boga poprowadziły dzieci pod kierunkiem Marty Miłuńskiej, Dyrektor Chrześcijańskiego Przedszkola i Szkoły DANIEL. Podczas Liturgii Słowa uczestnicy wysłuchali trzech fragmentów z Pisma Świętego odczytanych przez osoby związane z Centrum Edukacji DANIEL – Hanię, uczennicę klasy czwartej, Piotra Bytnerowicza- (Tata Filipa i Mikołaja) oraz pastora Kazimierza Barczuka (dziadka Beniamina i Jonatana, założyciela Misji „Poślij Mnie”). Homilię wygłosił ks. Antoni Wita, b. Prowincjał Zgromadzenia Zakonnego Księży Orionistów, podczas której zachęcał ,aby ufać Panu Bogu tak jak biblijny Daniel.
W kolejnej części pastor Kazimierz Barczuk, pastor Andrzej Bajeński, ksiądz Antoni Wita, ksiądz Jarosław Piłat oraz Mary Dunlop – mentor edukacji chrześcijańskiej modlili się za dzieci, ich rodziny, nauczycieli i wychowawców, dobroczyńców Centrum Edukacji DANIEL, za jedność chrześcijan. Błogosławieństwem wszystkich zaangażowanych w dzieło edukacji chrześcijańskiej zakończył ksiądz Adam Zelga.
Pan Andrzej Chodkowski przekazał serdeczne pozdrowienia od Pana Premiera Jarosława Gowina, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Po nich Fundatorzy wręczyli prezent dla dzieci i dyrekcji. – Ten dar, ta roślina jest symbolem dbania o młode pokolenie. Pragniemy, aby przekazywane wartości i wiedza były widoczne w życiu wszystkich dzieci, które uczą się DANIELU – powiedział Jacek Weigl.
Po oficjalnej uroczystości goście zostali zaproszeni do zwiedzania sal i na poczęstunek.

Centrum Edukacji DANIEL (Chrześcijańskie Przedszkole, Szkoła oraz Żłobek DANIEL) znajduje się przy ulicy Nowoursynowskiej 154A (równoległa do ul. Rosoła). W budynku znajduje się osiem przestronnych sal edukacyjnych, jadalnia, sala integracji sensorycznej, pokój logopedyczny, pracownia plastyczno-techniczna, sala językowa oraz muzyczna. Akademie szkolne i spotkania z rodzicami mogą odbywać się w profesjonalnej sali konferencyjnej.
Zajęcia sportowe dzieci odbywają się w największej sali fitness Calypso (ok. 250 mkw.) Dla najmłodszych podopiecznych DANIELA utworzone są przy budynku bezpieczne place zabaw.

– W Centrum Edukacji DANIEL stworzyliśmy wspaniałe warunki do edukacji dzieci metodą Marii Montessori i rozwijania ich talentów. Ta przestrzeń umożliwia nam otwieranie kolejnych grup – żłobkowej, przedszkolnej i szkolnej – zaprasza Marta Miłuńska.

Relacja: Paulina Trzcińska, Fundacja „Edukacja z Wartościami” www.DANIEL.edu.pl