Nie Zmarnuj Swojego Życia – działania listopad-grudzień!

Sztandarowy projekt Fundacji „Edukacja z Wartościami” otrzymał współfinansowanie. Od dziś do końca grudnia Rymcerze odwiedzą kilkadziesiąt szkół w całej Polsce, gdzie zaniosą pozytywne przesłanie do młodzieży w wieku 12 – 19 lat. Zadanie „Nie Zmarnuj Swojego Życia” jest współfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. 

Dla Bęsia i Dj Yonasa (tworzących skład RYMCERZE) nie ma tematów tabu. Sami wiele przeżyli. Wiedzą, jak trudny start mają niektórzy nastolatkowie i jak bardzo trudno o asertywność wśród grupy rówieśniczej. Od ponad 4 lat spotykają się z młodzieżą i uświadamiają ich o skutkach uzależnień. Ich zadaniem jest motywowanie uczniów do nauki pokazując, jak wiele mogą stracić wybierając złą drogę.

Projekt „Nie Zmarnuj Swojego Życia” skierowany jest do młodzieży w całej Polsce. Podczas dwugodzinnego, dynamicznego spotkania, mini-wykłady o charakterze profilaktycznym przeplatają się z muzyką Rymcerzy – rapem z wartościami.

Inicjatywę objął patronatem honorowym Rzecznik Praw Dziecka oraz Łódzki Kurator Oświaty.

Do tej pory Bęsiu i Dj Yonas dotarli ze swoją inicjatywą do ponad 260 000 uczniów podczas 400 spotkań. 17 listopada 2017 pojawi się ich najnowsza płyta pt. „Nie Zmarnuj Swojego Życia”.

Projekt dla młodzieży szkolnej jest bezpłatny. Można zapraszać RYMCERZY na spotkania w placówkach edukacyjnych w całej Polsce: www.rymcerze.pl

red. MW

Cudownych wakacji!

Edukacja z Wartościami – dziękuje za ten rok szkolny! Życzymy bezpiecznych wakacji wszystkim Uczniom, ich Rodzicom oraz Kadrze. Do zobaczenia 2 września! 🙂

Czytaj więcej
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin