Współpraca z Donateo

Dobroczynność łatwa i bezpieczna jak nigdy wcześniej – innowacyjne, bezgotówkowe wpłaty dla potrzebujących rewolucjonizują działalność instytucji non-profit

Fundraisingowe przedsięwzięcie Donateo rewolucjonizuje zbiórki na szczytne cele.  Ta innowacyjna platforma umożliwia bezgotówkowe płatności na wybrane prospołeczne działania o charakterze charytatywnym.  Od teraz w wielu handlowych i usługowych miejscach każdy będzie mógł w intuicyjny i bardzo prosty sposób środkami ze swej karty płatniczej wspomóc wybraną przez siebie szlachetną inicjatywę. Znane ze swej charytatywnej działalności osoby popierają takie wygodne, bezpieczne i transparentne wsparcie dla potrzebujących. Do pomocy poprzez Donateo zachęcają m.in. Anna Dymna i Małgorzata Kożuchowska.   

Donateo wykorzystuje pierwszą w Polsce cyfrową „puszkę” do zbierania datków z wykorzystaniem płatności bezgotówkowych. Wyposażona w terminal płatniczy umożliwia przekazanie z naszej karty datku na wybrany cel.  Jedna puszka to możliwość pomocy wielu charytatywnym inicjatywom. Są one podzielone na 6 kategorii wsparcia: Rodzina, Ochrona zdrowia, Dzieci, Ekologia i Zwierzęta, Kultura i edukacja oraz COVID (wsparcie dla medyków).  Wybieramy, którą związaną z daną kategorią fundację chcemy wesprzeć. Następnie za pomocą karty płatniczej przekazujemy datek na konkretny szczytny cel. Cały proces przebiega w pełni transparentnie, a przepływ 100 % pieniędzy na konto wybranej fundacji jest całkowicie bezpieczny.

– Dzisiaj coraz rzadziej trzymamy przy sobie gotówkę. Zbieranie pieniędzy do zwykłych puszek nie do końca przystaje do wirtualnych czasów internetu, 5G i rozliczania się w sposób cyfrowy. Dla fundacji „Mam Marzenie”, którą od lat wspieram, jak i dla mnóstwa innych wspaniałych dobroczynnych przedsięwzięć bezgotówkowe wsparcie za pośrednictwem Donateo to olbrzymie ułatwienie. Również dla każdego z nas kupujących, który przy okazji wizyty w sklepie często chce, również pod wpływem impulsu, wspomóc jakiś szlachetny cel. Teraz będziemy mieli przejrzysty wybór tego, dla których potrzebujących trafią nasze pieniądze. No i przede wszystkim swój datek przekażemy kartą w bezpieczny sposób – zachęca do bezgotówkowego wpierania dobroczynności Małgorzata Kożuchowska.

Podobne zalety Donateo zachwala Anna Dymna, założycielka fundacji Mimo Wszystko –  Umożliwienie przekazywania bezgotówkowych datków bardzo wspomoże zbieranie środków dla podopiecznych fundacji takich jak moja. Oprócz przelewów bankowych zyskujemy nowe bezpieczne narzędzie. Zachęcam gorąco, by dobroczynne odruchy każdego z nas, kiedy to przy okazji zakupów lub wizyt w różnych instytucjach chcemy podzielić się z potrzebującymi, przekładały się na bezgotówkowe skorzystanie z Donateo – mówi aktorka.

Bardzo często impuls związany z chęcią wpłaty na rzecz pomocy potrzebujący napotyka na szereg barier. Altruistyczny gest może być utrudniony m.in. przez fizyczną odległość miejsca zbierania gotówki lub procedury przelewu bankowego. Masowe wprowadzenie na rynek „puszek” Donateo, dostępnych tuż za rogiem – w sklepie, placówkach finansowych, u fryzjera czy lekarza ułatwi zaangażowanie społeczne we wsparcie wybranego celu dobroczynnego – wyjaśnia Krzysztof Adamski, pomysłodawca i CEO BetterPOS Polska, firmy, która wprowadza na rynek innowacyjny projekt Donateo.

Partnerzy biznesowi, którzy zostali zaproszeni do projektu Donateo wpierają działalność fundraisingową w Polsce nie tylko ofiarowując własne środki na cele charytatywne, ale również udostępniają swoje lokalizacje – np. sieci sklepowe, galerie handlowe, stacje paliw, przychodnie. Wykorzystują w tym celu własne kanały komunikacji, gdzie zapraszają swoich klientów do zaangażowania się w konkretne dobroczynne akcje.   

W Donateo angażują się kolejne polskie fundacje. Pomysłodawcy i wspierający projekt liczą na to, że dzięki bezgotówkowym płatnościom na dobroczynne cele milionom Polaków łatwiej będzie zmienić potrzeby i postawy społeczne.

Poprzez Donateo, jak i w każdy inny sposób, nauczmy się pomagania nie tylko raz w roku – apeluje Anna Dymna.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin