„NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA w 2022 roku”

Rok 2022 zaczął się bardzo pracowicie od działań z projektem „Nie Zmarnuj Swojego Życia” w Ośrodkach Wychowawczych i Socjoterapii na terenie Warszawy.

„Zależy nam, aby każdy nastolatek w Polsce usłyszał przekaz: NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA!” – nie tylko w Szkołach Podstawowych i Średnich ale także w „trudniejszych” miejscach czyli w MOS-ach i MOW-ach, gdzie trafia naprawdę zagubiona młodzież.

Podczas spotkań raperzy przestrzegali przed wpływem „złego towarzystwa”, sięganiem po wszelkiego rodzaju używki, narażeniem się na bezcelową wegetację i zniszczenie. W zamian wskazywali młodzieży możliwość budowania swojej przyszłości na fundamencie solidnej nauki, rozwijaniu talentów i otaczaniu się osobami, które wspierają rozwój, a takie osoby są obok nich – m.in. ich Wychowawcy, którzy się starają, by każdy z nich wyszedł na prostą.

Rymcerze zachęcali także do zdecydowanej asertywności wobec zagrożeń i wyboru własnej, lepszej drogi życiowej jako możliwości realizacji swoich celów i spełniania marzeń. Zasady, które ośrodek stara się wpajać wychowankom na co dzień, goście przekazali w zupełnie inny sposób. Podzielili się swoimi trudnymi doświadczeniami życiowymi, mówiąc o przezwyciężaniu nałogów i wychodzeniu z toksycznego środowiska oraz rapując utwory poświęcone temu tematowi. Wszystko w prostych słowach, w młodzieżowym slangu, w interakcji z uczniami oraz, pomimo trudnego zagadnienia, z ogromnym poczuciem humoru.

Była też okazja do spontanicznego zaprezentowania talentów przez kilku wychowanków, przez co prowadzący zachęcali do utwierdzania się w przekonaniu o swoich możliwościach, poczuciu własnej wartości oraz przezwyciężaniu lęków.
Na uwagę zasługuje fakt, iż idole wskazują młodym środowisko rodzinne i szkolne jako najbardziej zatroskane o ich przyszłość. Jest to fakt oczywisty, lecz dla młodych nabiera znaczenia dopiero, gdy potwierdzają go inni, nie sami rodzice, wychowawcy i nauczyciele, od których ciągle słyszą takie zapewnienia.
W dobie upadku autorytetów, jest to duże wsparcie dla wszystkich opiekunów i wychowawców. Dobrze jest dać świeże tchnienie młodym do nowej motywacji do nauki, do pracy nad rozwijaniem talentów, do… ogólnego progresu w swoim życiu.
Kim są Rymcerze? To popularny zespół rapowy z pozytywnym przekazem. Ich pierwszy album pt. „Nie zmarnuj swojego życia” zadebiutował na 3. miejscu wśród najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Raperzy Bęsiu i Dj Yonas (Rymcerze) docierają z projektem do młodzieży w szkołach w całej Polsce i za granicą promując dobre postawy, wartości, właściwe wybory. Zachęcają do rozwijania siebie. Przestrzegają przed używkami i marnowaniem życia.

Więcej informacji o projekcie:
Strona: www.rymcerze.pl

Gospelowe koncerty na Ursynowie

Dwa koncerty w ramach „Akademii Gospel dla dzieci” odbyły się w czerwcu w Centrum Edukacji DANIEL przy ul. Nowoursynowskiej 154A i w kościele dolnym parafii św. Tomasza Apostoła.