„NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA” po Pandemii

Najpopularniejszy hip-hopowy projekt profilaktyczny „Nie zmarnuj swojego życia” nie próżnował
w ostatnim roku. Po powolnym powrocie do spotkań fizycznych Rymcerze wykorzystując czas
działali nad nową muzyką.
Dziś dowiemy się jak wyglądało ich życie i działania w ostatnim czasie.

Jak udaje Wam się znaleźć czas na tworzenie muzyki w trakcie jeżdżenia do młodzieży?

Nie jest to łatwe, zwłaszcza jak ma się rodzinę i dzieci ale starannie wszystko planujemy, by pogodzić działania z projektem i rzeczy związane z muzyką. Nie ma przez to dużo czasu na tworzenie, ponieważ projekt i działania z młodymi to nasz priorytet ale staramy się, by w każdym roku powstawały nowe materiały, by młodzież miała co od nas słuchać. Dużo piszemy nowych rzeczy w trasie ale także w czasie wolnym jeśli się taki znajdzie.

Czemu jest to ważne, by wychodziła od Was nowa muzyka w każdym roku?

Bo jest to podstawa do bycia ciągle z młodzieżą w kontakcie oraz pomaga to, by się ciągle rozwijać w tej dziedzinie. Młodzi także dostają na co dzień mnóstwo nowej muzyki więc jak się nie wydaje regularnie to można “zginąć” w natłoku całej muzyki i zostać zapomnianym.
Czy zdradzicie co muzycznego czeka nas w najbliższym czasie?

Na pewno solowe albumy od nas. Przygotowaliśmy sporo nowych materiałów na kolejny rok więc będzie czego słuchać 🙂 Będzie dużo ciekawych artystów na tych płytach więc nie możemy się doczekać, by je w końcu wypuścić w świat.

Jak młodzież, reaguje na Waszą muzykę?

Najczęstsze wiadomości od nich o naszej muzyce to takie, że daje im ogromnego kopa do działania i wyrywa ich różnego rodzaju dołów. Piszą, że dzięki tej muzyce i słowom odnajdują nowe siły do działania i życia – a to nas napędza do dalszego nagrywania muzyki z pozytywnym przekazem 🙂 Widzimy jak dla młodych muzyka jest czasami najważniejsza w życiu, a ta ma na nich wielki wpływ więc chcemy być choć dla części z nich jakąś nadzieją w morzu muzyki, która co raz częściej ma bardzo destruktywny przekaz.
A jak reagują jak wykonujecie utwory na żywo podczas spotkań?

Ogólnie bardzo pozytywnie. Wszystko zależy od tego w jakim miejscu gramy i czy to jest młodzież z podstawówki czy szkoły wyższej. Młodzież z podstawówek jest bardziej entuzjastyczna i ekspresyjna, a młodzież z wyższej szkoły już bardziej zachowawcza – normalne to ale też tych starszych bardziej dotyka wewnętrznie ze względu, że przekaz jest im bardziej zrozumiały i częściej to ich historie. Nasza muzyka daje jednak do myślenia i niektórych dotyka bardziej, a innych mniej – w końcu słowa mają moc.

Kończy się rok – czy wyjdzie coś od Was jeszcze w tym roku?

W tym roku już nie ze względu, że kończymy jeszcze nasze płyty. Ogrom pracy jest do wykonania przed wypuszczeniem w świat muzyki – od grafik po promocję i teledyski więc chcemy jak najlepiej wszystko zamknąć i wtedy będziemy planować daty 🙂 Ale już bliżej niż dalej więc oby się udało wszystko dopiąć jak najszybciej!

Życzymy powodzenia i do usłyszenia na Youtube i Spotify!

Jacek Weigl – laureatem nagrody Zacny Uczynek

Jacek Weigl – prezes Fundacji 'Edukacja z Wartościami’ został laureatem honorowego wyróżnienia Fundacji Zacny Uczynek przyznanego przez kapitułę w składzie: prezydent Lech Wałęsa, prof dr Jerzy Buzek, prof. dr Stefan Niesiołowski, ks. bp Tadeusz Pieronek, prof. dr Andrzej Zoll, Janusz Korczyński i Roman Żelazny.

Czytaj więcej
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin