Dziecięca Akademia Gospel śpiewa na Ursynowie

Dwoma koncertami zakończyła się kolejna edycja projektu „Akademia Gospel dla Dzieci” na Ursynowie.  Ponad 25 dzieci w wieku od 5 do 13 roku życia od lutego do czerwca uczestniczyło w środowych zajęciach Akademii Gospel, które odbywały się w Centrum Edukacji DANIEL przy ul. Nowoursynowskiej.

– Dzieci coraz odważniej wychodzą na scenę i nie mogą doczekać się koncertów. W tym roku zaskoczyły mnie swoją odwagą, ponieważ prawie wszystkie chciały śpiewać solówki.  Jestem szczęśliwa, że mogę prowadzić nasz dziecięcy chór i widzę ogromne postępy – mówiła Monika Wydrzyńska, prowadząca projekt, nauczycielka rytmiki, dykcji, wokalistka i chórzystka.

Przez trzynaście tygodni w tym semestrze dzieci  w dwóch grupach wiekowych uczyły się piosenek polskich m.in. „Ja kocham Cię”, Hey” i angielskich  m.in.  „Jesus Loves Me” oraz śpiewu w podziale na głosy. Dzieci wystąpiły przed dużą publicznością podczas koncertu 3 czerwca br., który odbył się w ramach Przeglądu Chórów Ursynowskich  w kościele św. Tomasza Apostoła na Ursynowie oraz 14 czerwca br. – przed rodzinami, najbliższymi, sąsiadami i nauczycielami na koncercie kończącym projekt w Centrum Edukacji DANIEL.

Organizatorem projektu jest Fundacja „Edukacja z Wartościami”. Projekt jest dofinansowany ze środków Urzędu Dzielnicy Ursynów.

170603_koncert_Aka_Gospel (1)

170614_koncert2_CentrumEdDaniel (3)