MUZYKA DLA WOLOŚCI 2019

Świętowanie Wolności - koncerty

Projekt „Muzyka dla Wolności” jest realizowany przez Fundację „Edukacja z Wartościami” od maja do listopada 2019 i polega na przeprowadzeniu trzech koncertów zespołów wywodzących się z nurtów muzyki chrześcijańskiej.

Celem projektu jest świętowanie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Głównym motywem koncertów będzie przekazanie wartości jaką jest WOLNOŚĆ.

Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

WARTOŚĆ: WOLNOŚĆ

Wolność jest fundamentalną wartością dla narodu Polskiego, który niejednokrotnie doświadczył dotkliwie jej braku.

Świętowanie niepodległości Polski jest idealną okazją do pochylenia się nad tą wartością oraz refleksji nad tym, że dzięki naszym przodkom dziś jesteśmy wolni.

Chrześcijański wymiar wolność dodaje jej ponadczasowy charakter i ubogaca o życie wewnętrzne. Za Janem Pawłem IIchcemy powtórzyć, że wolność jest nam nie tylko dana ale również zadana. Nasz wielki rodak, papież, kładł duży nacisk natłumaczeniu kolejnym pokoleniom Polaków istoty wolności.

Chcemy podjąć ten temat i dotrzeć z przesłaniem o wolnoścido młodych ludzi wykorzystując nośnik emocji i wartości jakim może być muzyka.

Wolność jest również podstawą wartością i prawem człowieka.

Chcemy podkreślić jej znaczenie, zwłaszcza wśród młodego pokolenia.

Projekt: Przebudzenie

Formacja muzyczna Projekt Przebudzenie istnieje od 2012 roku i specjalizuje się w utworach gospelowych.

Zespół tworzy i muzykuje na terenie Polski, prowadzi warsztaty muzyki gospel i muzyki chrześcijańskiej w wielu województwach m. in w woj. śląskim, łódzkim, mazowieckim, podlaskim.

W skład zespołu na stałe wchodzą instrumenty takie jak: pianino, instrumenty klawiszowe, instrumenty perkusyjne, skrzypce, gitara basowa, elektryczna i akustyczna.

Projekt Przebudzenie nagrał autorską płytę „Wołam przyjdź!”, brał udział w festiwalach muzyki religijnej takich jak Konferencja Strefa Zero, Tydzień Jezusa, grał koncerty na warszawskiej Starówce, na scenie pod Pałacem Kultury i Nauki oraz na innych plenerowych scenach.

STRONA PROJEKTU PRZEBUDZENIE

MATE.O/TU

Debiutował na scenie muzycznej w 1997 roku. Do tej pory nagrał sześć autorskich albumów : „Totalne Uwielbienie” (1997), „Jesteś dobry dla mnie” (2002), „Zapominam siebie” (2006), Mate.O Akustyczny i Przyjaciele „Usiądź przy mnie” DC&DVD (2012), Mate.O& GŁYK P.I.K Trio „Kolędy Narodów”(2014), „Pieśni Naszych Ojców” (2016).

Jest również znany z wieloletniej współpracy jako wokalista i autor piosenek z zespołami : TGD oraz New life’m, z którymi nagrał w sumie 6 albumów.

Współpracował z wybitnymi artystami jak: Natalia Niemen, Marcin Pospieszalski, Joachim Mencel, Paweł Bzim Zarecki, Piotr Wojtasik, Mieczysław Szcześniak.

Muzyki Mate.O, nie sposób przypisać do jednego nurtu muzycznego, słychać w niej bowiem elementy, rocka, folku, indie, jazzu, rhytm&bluesa. Jego twórczość to przede wszystkim piękne piosenki, z niebanalną harmonią i tekstami, które znalazły swoich wielu odbiorców i wiernych fanów.

STRONA MATE.O/TU

RYMCERZE

Istniejący od 2004 roku zespół Rymcerze tworzą przyjaciele Jonatan Blank (Dj Yonas) i Łukasz Bęś (Bęsiu), którzy tworzą utwory w klimacie hip-hopu, rapują o życiu z zasadami i wartościami.

Dzięki swoim doświadczeniom życiowym: walki z nałogami, szukaniem swojego miejsca w życiu, Rymcerze docierają do młodych ludzi z przesłaniem profilaktycznym „Nie Zmarnuj Swojego Życia”.

Rymcerze od 2013 r. realizują spotkania w ramach projektu „Nie zmarnuj swojego życia”, dzielą się swoim świadectwem życia oraz grają koncerty w kraju i za granicą.

Są zapraszani również na spotkania w domach dziecka, ośrodkach wychowawczych, schroniskach dla nieletnich, zakładach poprawczych, zakładach karnych w całej Polsce.

STRONA RYMCERZY