EZW | ŚWIAT U STÓP 2018
19930
page,page-id-19930,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.3,vc_responsive
 

ŚWIAT U STÓP 2018

Ogólnopolski projekt motywacyjny

Fundacja „Edukacja z Wartościami” od 1 września do 31 grudnia 2018 roku realizuje projekt:
„Świat u Stóp” – projekt motywacyjny przeciwdziałania przycznom przestępczości.

Zadanie jest prowadzone w ramach Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Przeciwdziałania przyczynom przestępczości  (Program II, Priorytet I) na rok 2018.

banner_swiat u stop
Poznaj prowadzących: Małgosię i Dariusza

Prowadząca spotkania projektowe – Małgorzata Waszkiewicz -od urodzenia jest osobą niepełnosprawną, ma dziecięce porażenie mózgowe. Choroba ta pozostawiła dość widoczne ślady, a mianowicie całkowity niedowład kończyn górnych i niewyraźną mowę.
W tej sytuacji była zmuszona od dziecka posługiwać się stopami. To nimi
wykonuje wszystkie czynności, np. szyje na maszynie, pisze długopisem i na klawiaturze komputera,a także maluje… itp. Ukończyła szkołę podstawową, a w roku 1998 za namową kolegi zaczęła przygodę z malarstwem. Dzięki malarstwu mogła realizować swoje pragnienia, czyli pomagać innym bardziej potrzebującym. Od 2007 roku jest żoną Dariusza, mają córkę Justynkę.

Dzięki projektowi „Świat u Stóp” pragnie uwrażliwiać młode osoby na kwestię szacunku do własnego życia i drugiego człowieka, gdyż dosłownie wystarczy jedna sekunda, jedna nie przemyślana chwila i wszystko co mamy, może pęknąć jak bańka mydlana.

waszkiewicze rodzina
Na czym polegają spotkania?

***

Podczas autorskiego spotkania „Świat u Stóp” Małgosia i Dariusz skupiają się na przekazie profilaktyki uzależnień, wzmocnieniu postaw  asertywnych i szukania prawdziwych wartości w życiu oraz motywacji do lepszego życia – przez historie profilaktyczne, ćwiczenia i pokaz malarstwa.
Spotkanie trwa 2 godziny lekcyjne, ma charaketer nieodpłatny.
Decyduje kolejność zgłoszeń przez facebooka ŚWIAT U STÓP.

***
Zadanie „Świat u Stóp” na miesiące wrzesień – grudzień 2018 r. jest współfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

***

W trakcie projektu Państwo Waszkiewiczowie dotarli do ponad 5 tys. uczestników w 50 placówkach edukacynych i wychowawczych w całej Polsce.

swiat u stop waszkiewicz fundacja edukacja z wartosciami1
baner_swiat u stop