NIE ZMARNUJ ŻYCIA 2018

Ogólnopolski projekt profilaktyczny

FUNDACJA „EDUKACJA Z WARTOŚCIAMI” OD 15 CZERWCA DO 31 GRUDNIA 2018 ROKU REALIZUJE PROJEKT: „NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA” – OGÓLNOPOLSKI PROJEKT PROFILAKTYCZNY.

JEST PROWADZONY W RAMACH FUNDUSZU POMOCY POKRZYWDZONYM ORAZ POMOCY POSTPENITENCJARNEJ – FUNDUSZU SPRAWIEDLIWOŚCI W ZAKRESIE PRZECIWDZIAŁANIA PRZYCZYNOM PRZESTĘPCZOŚCI  (PROGRAM II, PRIORYTET I) NA ROK 2018.

PROFILAKTYKA BEZ ZADĘCIA I PATOSU

Współczesna młodzież jest pogubiona… Jeśli nie mają właściwych autorytetów i zasad moralnych, jeśli nie znają swojej wartości i nie dostrzegają swoich silnych stron, mogą zmarnować swój potencjał i talent. Pod wpływem złego towarzystwa, buntu itp. młodzi są skłonni sięgać po używki takie jak papierosy, alkohol, narkotyki, „dopalacze”… to może ich nieodwracalnie zniszczyć.

My im mówimy:
Nie Zmarnuj Swojego Życia!
Nie zmarnuj czasu, talentów, relacji.
Żyj wartościami. Bądź sobą. Rozwijaj się.
Myśl o przyszłości. Bądź kreatywny, pracowity i zdeterminowany.

Spotkania projektowe z młodzieżą odbywają się na zaproszenie Dyrekcji danej placówki. Prowadzą je 2 raperzy: Łukasz Bęś (Bęsiu) i Jonatan Blank (Dj Yonas) tworzący zespół Rymcerze.

Podczas autorskiego, 90-minutowego spotkania, prowadzący skupiają się na przekazie profilaktyki uzależnień i wzmocnieniu postaw asertywnych oraz zachęcaniu do nauki, rozwoju pasji i zainteresowań. Opowiadają histerie bez zadęcia i patosu, często w humorystyczny ale i wzruszajacy sposób. Grają swoje hip-hopowe utwory.

DOCIERAMY Z POZYTYWNYM PRZESŁANIEM DO WIELU TYSIĘCY MŁODYCH LUDZI, KTÓRZY MOGĄ ZMIENIĆ SWOJE ŻYCIE

Od września 2014 roku Rymcerze odwiedzili ponad 475 miejsc w Polsce i za granicą i dotarli do ponad 275 tys. młodych osób.

W trakcie projektu od czerwca do grudnia 2018 roku raperzy dotrą do ponad 10 tys. uczestników (dzieci, młodzieży i pedagogów) w 120 placówkach edukacyjnych w całej Polsce.

Projekt zyskał Patronat Ministra Sprawiedliwości, Rzecznika Praw Dziecka i Łódziego Kuratora Oświaty. Bardzo dziękujemy!

Można zaprosić RYMCERZY przez formularz kontaktowy: 
NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA

JAK ZAPROSIĆ NAS DO PLACÓWKI?

Prosimy o wypełnienie FORMULARZA KONTAKTOWEGO  projektu „Nie Zmarnuj Swojego Życia”. 

W związku z tym, że projekt jest współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, któego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości, spotkania mają charakter nieodpłatny, jednak liczba wydarzeń w trakcie trwania projektu jest ograniczona.

Prosimy o:

Dzięki powyższym informacjom będziemy mogli właściwie przygotować się do przeprowadzenia spotkania profilaktycznego.