SPORT Z WARTOŚCIAMI 27.10.2016

SPORT Z WARTOŚCIAMI 27.10.2016

Fundacja Edukacja z Wartościami oraz Fundacja Aleja Gwiazd Siatkówki we współpracy z Panem Premierem Jarosławem Gowinem zorganizowali konferencję „Sport z Wartościami. Wartości do Sportu” w ramach cyklu konferencji z Wartościami!

Wśród mówców wspaniali, utytułowani Sportowcy, ludzie pełni pasji – MISTRZOWIE! Oraz biznesmeni związani ze Sportem.
Zapytaliśmy ich, czy i jak żyją Wartościami, co im daje sport?

DATA: 27.10.2016 r. (tj. czwartek)
GODZINY: 12:00 – 16:00
MIEJSCE: Sejm Rzeczpospolitej Polskiej (Sala Kolumnowa),  ul. Wiejska 4/6/8 (wejście główne), Warszawa

Debatę zorganizowała Fundacja Edukacja z Wartościami i Fundacja Aleja Gwiazd Siatkówki we współpracy z wicepremierem, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego Jarosławem Gowinem. 

 

Główny organizator, Jacek Weigl – Prezes Fundacji Edukacja z Wartościami zachęcał do szukania wartości sportu przede wszystkim ze względu na potrzeby edukacji dzieci.

Program konferencji

SPORT Z WARTOŚCIAMI. WARTOŚCI DO SPORTU - W SEJMIE RP

W Sejmie RP 27 października 2016r. odbyła się konferencja o wartościach w sporcie!

W konferencji udział wzięli wspaniali sportowcy tacy jak: Otylia Jędrzejczak – mistrzyni olimpijska w pływaniu, Kinga Baranowska – wybitna himalaistka, Aleksandra Socha – szablistka-medalistka , Agnieszka Rylik – utytułowana boxerka, Paweł Zagumny – mistrz w siatkówce, najlepszy rozgrywający świata, Krzysztof Hołowczyc – mistrz, kierowca rajdowy oraz Mariusz Siebert – świetny karateka, teraz trener i działacz społeczny. W panelu biznesmenów związanych ze sportem wystąpili: Stephane Antiga (b. selekcjoner reprezentacji Polski siatkarzy), Dariusz Gadomski (Prezes Lotos Trefl Gdańsk), Arkadiusz Jaśkowski (Fundacja Aleja Gwiazd Siatkówki), Michał Malinowski (Dyrektor Departamentu Klientów Kluczowych Polkomtel), Mikołaj Nawacki (Prezes Zarządu Calypso Fitness SA), Rafał Piskorski (Prezes Zarządu DLL Financial Solutions Partner), Wojciech Strzałkowski (główny akcjonariusz Jagiellonii Białystok), Tomasz Tyc (Przewodniczący Komisji Sportu Business Center Club). Wspaniałą prelekcję o tym, jak znosić porażki wygłosił znany trener Andrea Anastasi! Całą konferencję prowadził Łukasz Kadziewicz – siatkarz, komentator sportowy Polsat Sport.
W konferencji udział wzięli przyjaciele i sympatycy Fundacji Edukacji z Wartościami i Alei Gwiazd Siatkówki, przedstawiciele i pasjonaci sportu, biznesu związani ze sportem,  którzy realnie wpływają na sytuację gospodarczą Polski.  W spotkaniu uczestniczyło  250 osób.

 
 

Debatę zorganizowała Fundacja Edukacja z Wartościami i Fundacja Aleja Gwiazd Siatkówki we współpracy z wicepremierem, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego Jarosławem Gowinem. 

Główny organizator, Jacek Weigl – Prezes Fundacji Edukacja z Wartościami zachęcał do szukania wartości sportu przede wszystkim ze względu na potrzeby edukacji dzieci.

Mimo wielu zmian i zagrożeń, sport pozostaje znakomitym sposobem kształtowania charakterów, budowania dyscypliny moralnej, nauki poświęcenia i współpracy. Podczas konferencji „Sport z Wartościami. Wartości do Sportu” takie świadectwo dali znani sportowcy, trenerzy i biznesmeni.

 

W sejmowej Sali Kolumnowej premier Jarosław Gowin mógł śmiało powiedzieć, że wita uczestników na swoim boisku, przypomnieć własne korzyści z uprawiania piłki nożnej, wskazać analogie sportu z polityką.
– Jestem dumny, że ukształtowało mnie to doświadczenie. Sport jest ważny. Kiedy zatrudniałem setki osób, podczas rozmów niemal zawsze pytałem o uprawianie sportu. Lekcje z boiska sprawdzają się idealnie. W sporcie komercyjnym przestrzeni dla zła jest dużo, więc należy stawiać pytania, co znaczy dobro, warto znaleźć świeże spojrzenie na to, co jest istotą powołania sportowców – mówił, zapraszając do dyskusji.

– Czwartkowa konferencja jest trzecią z cyklu poświęconego inspiracji do życia w wartościach. Zaczęliśmy od szkoły, potem był biznes, przyszedł czas na sport. Organizujemy również projekty specjalne, np. „Nie zmarnuj swojego życia”, który realizuje dwóch raperów. Kiedyś byli ofiarami uzależnień, dziś uczą jak znaleźć pasję w bez używek. „Siatkówka z wartościami” – to jeden z pomysłów wzmocnienia polskiego sportu – powiedział prezes Jacek Weigl.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął dziennik Rzeczpospolita i miesięcznik „Uważam Rze”.

Do zobaczenia na kolejnej konferencji z Wartościami – już w kwietniu 2017 roku!

Paulina Trzcińska

FOTORELACJA

Sport z Wartościami - nagranie

Filmik z konferencji  „Sport z Wartościami. Wartości do Sportu” nagrany przez „Myśl Konserwatywną”.

Partnerzy konferencji

Wsparcie Fundacji

Można wesprzeć Fundację Fundację dowolną, dobrowolną darowizną
na cel  stypednia sportowe
Fundacja Edukacja z Wartościami
ul. Nowoursynowska 154A
02-797 Warszawa
mBank nr konta: 59114019770000330960001001
tytułem: darowizna na cele statutowe