Wznowienie legendarnej książki dla dzieci o podstawach muzyki

Bajka o Piosence i Nutkach od 25 lat zachwyca dzieci jako wspaniała książka do poduszki, a w przedszkolu i szkole jako doskonały podręcznik do nauki notacji muzycznej i gry na instrumencie klawiszowym (dla uczniów 3 do nawet 15 lat). Ta unikalna pozycja jest jednocześnie największą polską książką dla dzieci – rekordowym bestsellerem, który w latach 1992–1996 rozszedł się w nakładzie aż 600 tysięcy egzemplarzy! Bajka… przez wiele lat wpisana była również na listę podręczników Ministerstwa Edukacji Narodowej do nauki muzyki w klasach I–III. Teraz ukazuje się jej wznowienie.

Książka Lidii Bajkowskiej z dziecinną łatwością tłumaczy trudny, „abstrakcyjny” język muzyki poprzez wciągające przygody Profesorów Wiolina i Basa oraz siedmiorga Dzieci-Nutek: Celinki, Danusi, Ewy, Franka, Grzesia, Anki i Henia (czyli spersonifikowanych nut i terminów muzycznych). Ich historie zachwycają małych czytelników, a jednocześnie wprowadzają je w fascynujący świat muzyki klasycznej. Dzięki temu edukacja muzyczna staje się wspaniałą zabawą zarówno w przedszkolu, szkole podstawowej i szkole muzycznej.

Metoda Bajkowskiej zawarta w Bajce o Piosence i nutkach jest absolutnym, międzynarodowym przełomem! Personifikacja nut i terminów muzycznych sprawia, że teoria muzyki zamienia się we wciągającą bajkę o podwójnych emocjach (niesamowite przygody bohaterów oraz emocje samej muzyki). W przeciwieństwie do np. lekcji matematyki, gdzie dzieci poznają nową wiedzę, „wkuwają” ją na pamięć i powtarzają podczas stresujących sprawdzianów, zajęcia metodą Lidii Bajkowskiej są pełne zabawy (w każdej grupie wiekowej).

Bajka o Piosence i Nutkach nie była wznawiana od aż dwóch dekad, jednak nieprzerwanie do dziś wykorzystuje ją liczne grono nauczycieli w całej Polsce. Książka od lat rekomendowana jest też w licznych publikacjach naukowych, poradnikach metodycznych, oficjalnych programach nauczania dla szkół muzycznych oraz wielu kursach ośrodków doskonalenia nauczycieli.

Ponadto, wznawiane są dziś także Wskazówki metodyczne do „Bajki o Piosence i Nutkach”, których cały nakład (do 3 tys.) egzemplarzy będzie bezpłatny dla pedagogów! Jest to kompendium Metody Bajkowskiej z kilkudziesięcioma scenariuszami bajkowych lekcji muzycznych, które bezpiecznie przeprowadzą każdego nauczyciela przez język pisany na pięciolinii – również pedagogów bez przygotowania muzycznego.

Obie publikacje współfinansowane są ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ich wydawcą jest Fundacja Edukacja z Wartościami.

Więcej informacji o projekcie i bezpłatnych Wskazówkach metodycznych (w tym sklepik internetowy) do znalezienia na stronie Edukacja Muzyczna.

Muzykoteka Szkolna jest patronem wydawnictwa!

Koordynator projektu: Adam Ługowski 
Tel. 660-403-060

Konferencja Think Big – fotorelacja

Konferencja biznesowa Think Big – Jak zbudować duży biznes, która odbyła się 18 czerwca 2016 r. w Centrum Edukacji DANIEL zgromadziła prawie 200 przedsiębiorców z całej Polski. Wydarzenie biznesowo-networkinowe zorganizowała Fundacja Edukacja z Wartościami we współpracy z firmą Strategie-Rozwoju.

Czytaj więcej
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin